Çin'in En Zengini Emlak Milyarderi

Çin’in zenginleri listesinin zirvesinde 43 milyar dolarlık servetiyle Guangcou Evergrande Group CEO’su Şü Ciayin yer aldı.

Çin'in En Zengini Emlak Milyarderi
12.10.2017 - Perşembe

Çin'de her yıl Şanghay Merkezli Hurun Report tarafından hazırlanan “Çin'in Zenginleri Listesi”nde bu yıl  emlak milyarderi Şü Ciayin birinci geldi. Şü Ciayin zirveyi geçen yılın biricisi Wanda Group Başkanı Vang Cienlin’den devraldı. 

Listede ikinci sırayı 37 milyar dolarlık mal varlığıyla bilişim ve teknoloji şirketi Wechat Tencent’in CEO’su Pony Ma alırken, e- ticaret devi Alibaba'nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma da 30 milyar dolarlık servetiyle listede 3’üncü sıraya yerleşti.

DÖRDÜNCÜ SIRADA DA EMLAKÇI VAR

Jack Ma’yı 24 milyar dolarlık mal varlığıyla emlak devi Country Garden'ın sahibi Yang Huiyen takip etti. Wanda Group Başkanı Vang Cienlin, bu yıl 5'inci sıraya gerilerken, SF Kargo Şirketi Başkanı Vang Vey de 22 milyar dolarlık servetiyle 6’ıncı sırayı aldı.

Raporda ayrıca serveti en az 300 milyon dolar olan 2 bin 130 kişi olduğu ve söz konusu zenginlerin toplam servetinin 2,6 trilyon dolara ulaştığı belirtildi.

TOPLAM MAL VARLIĞI ARTTI

Listedeki zenginlerin toplam mal varlığının geçen yıla oranla yüzde 12,5 arttığı belirtilen raporda, "ilk on” sıradaki zenginlerin toplam serveti 264 milyar dolara ulaşıyor. 

Fırsat Projeleri