Buca Metrosu'na İlk Kazma 2018'De Vurulacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Buca Metrosu'nun temelinin 2018 yılında atılacağını açıkladı.

Buca Metrosu'na İlk Kazma 2018'De Vurulacak
04.10.2017 - Çarşamba

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun muhtarların sorunlarını dinlemek amacıyla Karabağlar'dan başlattığı "Muhtarlar Buluşması" etkinliğinin ikincisi Buca'da gerçekleşti.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı toplantıda, ilçedeki 47 muhtar sorun ve taleplerini belirtti.Toplantının açılış bölümünde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir'in işi, ilçe belediyesinin işi demeden kentin tüm eksiklerini gidermeye çalıştıklarını belirterek, ilçe belediyelerin projelerine de maddi destek verdiklerini dile getirdi.

PROJE TAMAMLANDI

Buca'nın en büyük sorununun ilçede yaşanan trafik sıkışıklığı olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Tınaztepe, Çamlıkule'den Üçyol'a kadar planladığımız Buca metrosunun projesi bitti. Şu anda Bakanlık'ta.. 2018 yılında temelini atacağız" diye konuştu. Başkan Aziz Kocaoğlu, Homeros Bulvarı'nda ise kamulaştırmaların devam ettiğini belirterek, "Askeri bölge ve mezarlığın altını tünelle geçeceğiz. İhale ve yer teslimini yaptık. Ayrıca Altındağ'da Musevi mezarlığı olarak bildiğimiz bölgeden viyadükle Otogar'a ve Çevre Yolu'na bağlanacak viyadüğün ihale ve yer teslimini de yaptık" dedi.

Fırsat Projeleri