Boğazdaki Yalıların Kiraları Dudak Uçuklatıyor

İstanbul Boğazı'nda yer alan yalıların kiraları dudak uçuklatıyor. Boğazdaki 14 yalı yeni kiracısını beklerken, yalıların aylık gideri 300 bin TL'yi buluyor.

Boğazdaki Yalıların Kiraları Dudak Uçuklatıyor
05.09.2017 - Salı

İstanbul Boğazı'nda yer alan yalıların kiraları dudak uçuklatıyor. Boğazda bulunan 14 yalı yeni kiracısını beklerken, bu yalıların aylık ödemeleri 300 bin TL'yi geçiyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gayrimenkul Danışmanı Esra Deniz, kiralık yalıların 10'unun Avrupa yakasında, 4'ünün de Anadolu yakasında olduğunu kaydetti., Kiralıklar içinde en pahalısının 90 bin dolar ile Tarabya'daki bir yol yalısı olduğunu belirten Esra Deniz, söz konusu yalının 3 bin metrekare bahçe içinde 2 bin 500 metrekare kullanım alanlı olduğunu dile getirdi.

Yalı hakkında bilgi veren Esra Deniz, "Yüksek tavanlı, tarihi bir yalı. 7 salon, 21 odası var. Değişime müsait. Diğer ikinci pahalı kiralık yalı ise 60 bin dolarlık Recaizade Ekrem Yalısı" ifadelerini kullandı. 

Deniz, maliyeti en düşük yalının ise aylık kira bedelinin 15 bin euro olduğunu anlatarak, "Rumeli Hisarı'ndaki Ressam Şevket Dağ Yalısı, şu an kiralık en uygun yalı. 380 metrekare kullanım alanı var" şeklinde konuştu. Yalılar maliyetlerinin yanı sıra  bulundukları konum ve mimari yapılarıyla da dünyanın en pahalı malikaneleriyle yarış halinde. 

Fırsat Projeleri