Bireysel Emeklilik Hesapları Gayrimenkulde Değerleniyor

Bireysel emeklilik hesaplarına sahip bireyler artık gayrimenkul gelirinden de faydalanabilecek.

Bireysel Emeklilik Hesapları Gayrimenkulde Değerleniyor
20.09.2017 - Çarşamba

Emeklilik yatırım fonlarının portföylerinde İş Portföy Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonuna yer vermeye başlayan Anadolu Hayat Emeklilik katılımcılarının alternatif yatırım arayışına yanıt verecek yepyeni bir fırsat daha sunmaya başladı.

Farklı yatırım tercihlerine uygun emeklilik yatırım fonlarının portföylerine eklenen Gayrimenkul Yatırım Fonu için, 19 Temmuz itibarıyla,  19 Haziran - 18 Temmuz tarihleri arasında nitelikli yatırımcılardan talep toplanarak, 440 Milyon TL büyüklüğünde bir fon ihracı gerçekleştirildi. Katılımcılar, emeklilik birikimlerini değerlendirirken, artık gayrimenkul gelirinden de faydalanabilecek.

İlk yatırımlarını Antalya ve  Ankara  illerinde yer alan iki ayrı ticari gayrimenkule yapan fonun dahil olduğu emeklilik yatırım fonlarını tercih edecek yatırımcılar, hem ticari gayrimenkullerin sağladığı düzenli kira gelirine iştirak edecek hem de portföyde yer alan ofislerin değer artışından yararlanabilecekler. Gayrimenkul Yatırım Fonu, yatırımcıların bireysel birikimleriyle zor ulaşabilecekleri ölçekteki ticari gayrimenkullerin gelirlerinden faydalanmalarını sağlayacak.

“Konut Kirası Gelirinden Yararlanabilecekler”

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan, “19 Temmuz 2017 itibarıyla emeklilik yatırım fonu portföylerimize dahil edilmeye başlanan İş Portföy Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu ile emeklilik fonlarımızın yatırım yelpazesini daha da genişlettik. Sektörde en geniş fon yelpazesine sahip şirket olarak, katılımcılarımıza farklı yatırım tercih ve beklentilerine göre seçebileceği farklı özelliklerde emeklilik yatırım fonları sunmaktayız. Bu kapsamda, katkı payı ve birikimlerini, Gayrimenkul Yatırım Fonu portföyüne dahil edilen emeklilik yatırım fonlarımızda değerlendiren katılımcılarımız, artık gayrimenkullerin sağladığı düzenli kira gelirinden ve değer artışından yararlanabilecekler” dedi.

Fırsat Projeleri