Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması

Beyoğlu kentsel dönüşüm kapsamında "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması", Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşti.

Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması
03.12.2017 - Pazar

Beyoğlu kentsel dönüşüm kapsamında "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması", Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Grand Pera Emek Salonunda "İçinde Olmaya Değer" temasıyla "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması" Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinlik açılışına TOKİ  Başkanı Ergün Turan da katıldı. Turan açılış konuşmasında Beyoğlu tarihinden ve İstanbul'da son zamanlarda yaşanan değişimlerden bahsetti.

Turan, Türkiye'de kendi ekonomisine güvenen bir yatırımcı ve nüfusun olduğunu kaydederek, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye'nin yatırım cazibesini koruduğunu belirtti.

Türkiye’ye yatırım zamanı

"Devletimiz yatırım yapanın yanındadır ve olmaya da devam edecektir" diyen Ergün Turan, "Netice olarak buraya yatırım yapan her zaman kazanmıştır ve bundan sonra da kazanmaya devam edecektir. Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir nüfus var. Sektör özelindeki dönemsel rakamların dahi, uluslararası yatırımcı nezdinde bir referanstır. Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye'nin yatırım cazibesini koruduğu bir ortamda, elimizdeki güçlü argümanlarla "Türkiye’ye yatırım zamanı" olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor" diye konuştu.
 
Türkiye'deki gayrimenkul yatırımının cazibesine değinen Turan, "Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik, Türkiye'nin, İstanbul'un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor" dedi.
 
Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması'nın Beyoğlu ilçesine yeni değerler katmasını dileyen Turan, "Beyoğlu, çok kültürlü yapısı, mimari dokusu, dinamik yaşam alanlarıyla sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yatırımcılar nezdinde ayrı bir değere sahiptir. Kadim bir yerleşim olması nedeniyle, ülkemizin pek çok şehrinde benzer şekilde süregelen kentsel dönüşüm sürecinden de bağımsız değil. Yapı sektörü olarak gerek kamu gerek özel sektör olarak hepimizin bu işin bir ucundan tuttuk. Bizler bilhassa şehirlerimizi deprem tehdidi karşısında güvenli alanlara dönüştürme gayreti içindeyiz. Bunu yaparken, mimari boyuttaki kaygıları, şehre hem fiziksel hem de ekonomik açıdan zarar vermeyen; değer katan yatırım boyutunu da değerlendiriyoruz" dedi.

Fırsat Projeleri