Beşiktaş'a 'Stat' İcrası

Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Beşiktaş, yeni stadı Vodafone Park inşaatı için verdiği çekler karşılıksız çıkarınca icralık oldu.

Beşiktaş'a 'Stat' İcrası
17.08.2017 - Perşembe

Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Beşiktaş, yeni stadı Vodafone Park inşaatı için verdiği çekler karşılıksız çıkarınca icralık oldu.

Vodafone Park Stadı yapımında çalışan taşeron firmaya parasını ödemeyen Beşiktaş Kulübü'ne haciz işlemleri uygulandı. Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı programla açılan ve Beşiktaş ile Türk futbolunun hizmetine sunulan Beşiktaş Vodafone Park Stadı, bu sefer icra ve hacizle anılıyor. Siyah beyazlı kulübün Vodafone Park Stadı inşaatı için verdiği çeklerin karşılıksız çıkması sonucunda icralık olduğu ve bugün haciz işlemi uygulanmak için stadyuma icra memurlarıyla gidildiği bildirildi.

ÇEKLER KARŞILIKSIZ ÇIKTI

Beşiktaş Kulübü'nün inşaatta yer alan taşeron firmaya ödemeleri çekle yaptığı; ancak çeklerin karşılıksız çıktığı kaydedildi. Edinilen bilgilere göre Vodafone Arena Stadı Yenileme Projesi 3.90 B Blok Alçıpan Sıva Boya Ahşap İşleri Sözleşmesi” kapsamında Beşiktaş İnşaat A.Ş. tarafından Selçuk İnşaat’a 434 bin 689 TL’lk iki adet çek kesilerek verildiği, Beşiktaş İnşaat borcuna karşılık 80 bin TL tutarında bir ödeme gerçekleştirdiği, Selçuk İnşaat yetkilileri çeklerin vadesinde bankadan tahsilat yapmaya çalıştıklarında ise bir karşılığı olmaması sebebiyle gerekli icra ve haciz takipleri başlattığı ifade edildi.

ŞİRKET AVUKATI AÇIKLADI

Vodafone Park Stadı inşaatında taşeron olarak çalışan Selçuk İnşaat şirketinin avukatı olan Kaan Aydın, konuya ilişkin açıklama yaptı, Avukat Aydın, haciz işlemi için gittikleri statta Beşiktaş Kulübü avukatlarıyla görüşme gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Avukat Kaan Aydın, "Kısmi bir ödeme yapmayı kabul ettiler. Biz de bunu kabul ettik. Aramızda protokol yaparak kalan kısmı da taksitle ödemeyi kabul ettiler. Biz de iyi niyet çerçevesinde bu talebi kabul ettik. Amacımız fiili haciz değildir, alacağın karşılanmasıdır. Ancak protokol şartlarına uyulmaması durumunda tekrar fiili hacze çıkma hakkımız saklıdır. Bu borcun ödenmemesi müvekkil şirketin ifasına sebep olabilecek niteliktedir" şeklinde konuştu.


Yaşanan olayla alakalı Beşiktaş kulübünden icra takibine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Fırsat Projeleri