Basın Ekspres Yolu Otel Yatırımlarıyla Dikkat Çekiyor

İstanbul Basın Ekspres Yolu otel yatırımlarının gözdesi oldu. Bölgede 21 otel yatırımı bulunuyor.

Basın Ekspres Yolu Otel Yatırımlarıyla Dikkat Çekiyor
10.09.2017 - Pazar

İstanbul Basın Ekspres Yolu otel yatırımlarının gözdesi oldu. Bölgede 21 otel yatırımı bulunuyor.

15 yıl öncesine kadar fabrika bölgesi olan İstanbul Basın Ekspres Yolu hızlı değişimi ve gelişimiyle birlikte yatırımcıların dikkatini Üçüncü Havalimanı’na yakınlığı ile avantaj sağlayan bölge aynı zamanda Atatürk Havalimanı’na, CNR Expo fuar alanına, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne, TEM’e ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne de yakın konumda bulunuyor. 

Son beş yılda yapılan yerli ve yabancı yatırımlarla birlikte bölgede bulunan ofis ve otellerin sayısı arttı. Courtyard Marriott, Holiday Inn Express, Wyndham Grand, Retaj Royale, Elite World Europe Hotel, Steigenberger, Hilton Garden Inn, Holiday Inn, Park Inn Radison, Gorrion ve Mercure gibi oteller hizmete girdi. Bölgede şu anda beşi 5 yıldızlı, 10’u 4 yıldızlı ve dördü 3 yıldızlı 19 otel faaliyet gösteriyor. Yeni otel yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte bölge 28 otele ev sahipliği yapıyor olacak. 

TORUNLAR GYO'DAN YENİ OTEL

Bölgede hareketlilik sağlayan Mall Of İstanbul'u hayata geçiren Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, ofis, AVM, rezidans karmasından oluşan projelerinin üçüncü etabında yer alan otel ve rezidansın kaba inşaatının bittiğini ve 2019’un başında açılmasını planladıklarını söyledi. Aziz Torun, "Basın Expres Yolu, otellerle kongre vadisi, rezidanslarla ve sahile yakınlığıyla yaşam vadisi oluyor. Üçüncü Havalimanı’na da çok yakın olmasıyla hızlı gelişen ve değişen bir bölge olarak kabul edilmesi lazım. Önümüzdeki iki yıl içindeki metro bağlantılarıyla çok kolay ulaşılabilir hale gelecek. Bakırköy-Ataköy hattı önümüzdeki yıl açılacak. Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı ile de ulaşımı kolaylaşacak" dedi. 

HAREKETLİLİK ARTACAK

Maryapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök bölgedeki hareketliliğin artacağanı belirterek "Rotana markasıyla işletilecek 150 odalı otel ile Arjan markasıyla işletilecek 153 tane otel apartmandan oluşan projemizin inşaatına devam ediyoruz. Bir diğer projemiz için de geçtiğimiz aylarda Çinli Wanda Group ile anlaş­tık. Onlara da 150 odalı Wanda Vista Otel ile 320 odalı Wanda Rezidans’ı yapıyoruz. Onlar işletmeci olarak gelecekler ve Çin’den Basın Expres Yolu’na misafir getirecekler. Bu projemizi de 2018’in son çeyreğinde faaliyete geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri