Balıkesir OSB, İŞBİR'e Yer Tahsis Etti

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) iştiraki İŞBİR'e arsa tahsis etti.

Balıkesir OSB, İŞBİR'e Yer Tahsis Etti
16.08.2017 - Çarşamba

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) iştiraki İŞBİR'e arsa tahsis etti. Balıkesir OSB ile İŞBİR arasında arsa tahsis sözleşmesi imzalandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) iştiraki İŞBİR Elektrik Sanayi AŞ ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında arsa tahsisine ilişkin imzalanan sözleşme törenine Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, BSO Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, İŞBİR Elektrik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Cumali Çetinkaya ve oda üyeleri katıldı.

BSO Başkanı İsmail Uğur törende konuşma yaptı. Uğur yaptığı konuşmada "Bugün gurur günümüz, İŞBİR’e Balıkesir OSB'de yer tahsis ettiğimiz için gururluyuz. Bölgemize yakın zamanda savunma sanayi ile ilgili bir kümelenme yapma niyetimiz var." dedi.

İŞBİR’in, tamamıyla milletin bağışlarıyla var olan 6 kuruluştan biri olduğunu belirten TSKGV Genel Müdür Vekili Piyade, milli savunma sanayisini güçlendirmeyi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş gücünü artırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Törende konuşan Vali Yazıcı, Balıkesir OSB kürsüsüne her çıktığında bir fabrikanın temelinin atılması için gereken evraka imza attığını söyledi. Yazıcı; "Bu nedenle en sevdiğim kürsü Balıkesir OSB kürsüsü. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bugün önemini çok iyi anladığımız bir işi yıllar önce gerçekleştirmiş. Savunma sanayi bulunduğumuz jeopolitik konumdan dolayı önemsememiz gereken, kimseye muhtaç olmadan kendi kendimize yetmemiz gereken bir alan. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak şunu istiyorum, savunmayla ilgili en küçük cıvatayı bile hiç kimseye muhtaç olmadan biz üretelim. Türk insanının buna kabiliyeti yeterli. Ben İŞBİR’in OSB'mizi güzelleştireceğini, başka sektörlere de önderlik edeceğini düşünüyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının başka firmalarının da burada yatırım yapması dileğiyle hayırlı olsun diyorum." dedi.

Fırsat Projeleri