Bakandan Müteahhitlere Uyarı!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan müteahhit firmalara, sözleşmelerini uygulama konusunda uyarı geldi. 

Bakandan Müteahhitlere Uyarı!
09.08.2017 - Çarşamba

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlıktan iş alan müteahhit firmaları uyardı. Eroğlu: 'Sözleşmede belirtilen tarih bir gün bile geçse işiniz feshedilecek' dedi.


Çorum Saat Kulesi önünde düzenlenen ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtım Töreni'ne katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu bakanlıktan iş alan müteahhit firmalara uyarılarda bulundu.


“Zamanla Yarış Halindeyiz”


Eroğlu, işlerin belirlenen tarihlerde bitmemesinin bahanesi olamadığını söyledi. Eroğlu, şunları kaydetti: "Müteahhit firmalar beni iyi dinleyin, sözleşmede belirtilen tarih bir gün bile geçerse işiniz feshedilecek. Talimat verdim, kusura bakmayın. Biz zamanla yarış ediyoruz. Bahane yok, siz şimdiden, temel atma merasimi biter bitmez doğrudan şantiyeye geçin. İşinizin başına geçeceksiniz, gerekirse üç vardiya çalışacaksınız. Kurban Bayramı'nda da 10 gün tatil yok. 2 gün tatil yapacaksınız ve tekrar şantiyeyi kontrol edeceksiniz. Ben de Kurban Bayramı'nda 1 gün tatil yapacağım ve tekrar sizleri kontrol etmek için Türkiye'nin her tarafını inceleyeceğim."


“Türkiye'nin Her Noktasında Hizmetlerimiz Devam Ediyor”


Yapımı devam eden tesisler hakkında bilgi veren Bakan Eroğlu, Türkiye'nin her noktasında hizmetlerin artarak devam ettiğini belirtti. Eroğlu, şöyle konuştu:

"Şimdi sizlere söz verdiğimiz gibi yapıyoruz. Barajda 48,34 milyon metreküp su depolanacak olup, baraj sulaması tamamlandığında 31 bin 720 dekar arazi sulamaya açılacak. Yıllık net zirai gelir artışı 20 milyon 618 lira olacak. Ayrıca Sungurlu ilçe merkezine yılda 6,30 milyon metreküp içme suyu temin edilecek. Ortakışla Baraj sulamasıyla da bin 700 dekar tarım arazisi sulamaya açılacak. Yıllık net gelir artışı ise 1 milyon 105 lira olacak. 4 adet taşkınlardan korunmak için sel kapanı yapılacak."
 

Fırsat Projeleri