Bakan Özhaseki: Temiç Çevre İçin Katkı Sunuyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, küresel ısınmanın getirmiş olduğu sıkıntılara yönelik dünyanın almış olduğu tedbirler olduğunu söyledi.

Bakan Özhaseki: Temiç Çevre İçin Katkı Sunuyoruz
17.11.2017 - Cuma

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, küresel ısınmanın getirmiş olduğu sıkıntılara yönelik dünyanın almış olduğu tedbirler olduğunu söyledi. Bakan Özhaseki, temiz çevre için yeni yatırımlara devam ettiklerini belirterek, bu konuda büyük katkı sunduklarını belirtti.

İklim Değişikliği 23. Taraflar Konferansı’na katılmak amacıyla geldiği Almanya’nın Bonn kentinde, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, burada yaptığı açıklamada, "Toplu ulaşımda ve enerjide iklim değişikliğiyle ilgili sıkıntı doğurabilecek sonuçlardan kaçınmaya çalışıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını 10 sene içerisinde 3 misli artırmış bir ülkeyiz. Enerji kaynaklarımızın neredeyse yüzde 45’i yenilenebilir... Bu konuda yeni yatırımlara da devam ediyoruz. Böylece temiz çevre için büyük katkı sunuyoruz" diye konuştu.

Mehmet Özhaseki Türkiye ile müzakereleri, konferansa başkanlık eden Fiji adına Almanya Çevre Bakanlığı Müsteşarı Jochen Flasbarth'ın yürüttüğünü de anımsatarak, "Bu konuda üç maddelik bir müzakere neticesi bize sundular. Biz görüştük, baktık. Tam istediğimiz gibi değilse bile en azından kabul edebileceğimiz bir şey olduğunu kendilerine söyledik" ifadelerini kullandı.

Fırsat Projeleri