Atıl Gayrimenkuller Daha Hızlı Elden Çıkarılıyor

RE/MAX Türkiye Direktörü Özdemir Çetin, atıl gayrimenkullerin değerlendirilmesi için birçok başvuru aldıklarını söyledi.

Atıl Gayrimenkuller Daha Hızlı Elden Çıkarılıyor
07.12.2017 - Perşembe

RE/MAX Türkiye Direktörü Özdemir Çetin, atıl gayrimenkullerin değerlendirilmesi için birçok başvuru aldıklarını söyledi.

Bu Konutlar Birçok Avantaja Sahip

RE/MAX Türkiye Kurumsal Gayrimenkul Direktörü Özdemir Çetin, kurumların sahip oldukları atıl ya da ihtiyaç fazlası gayrimenkullerin değerlendirilmesi için son dönemde birçok başvuru aldıklarını belirterek, “Kurumlar bu gayrimenkulleri satarak birçok avantaj elde ediyor” dedi.

Son dönemde birçok kurumdan atıl durumda bulunan ya da ihtiyaç fazlası gayrimenkullerinin değerlendirilmesi yönünde danışmanlık talebi aldıklarını belirten Çetin, RE/MAX Türkiye’nin 260’tan fazla ofisi ve 3.500’e yakın gayrimenkul danışmanıyla çok sayıda banka ve kurum adına bu mülklerin satışına danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade etti.

İlerleyen Zamanlarda Satılmaları İmkansız Hale Gelebiliyor

Çetin, kurumların atıl ve ihtiyaç fazlası mülklerinin satışı ile hem nakit ihtiyaçlarını karşıladıklarını hem de bilançolarında vergisel ve operasyonel yük oluşturan giderlerden kurtulduklarını söyleyerek, “Bu tür mülklere zaman içinde üçüncü şahıslar tarafından çeşitli zararlar verilebiliyor, ilerleyen zamanda bu mülklerin satışı imkansız hale gelebiliyor” dedi.

Firmalardan teslim sonrası stok ve 2. el çalışmalarında çok sayıda işbirliği talepleri aldıklarını ifade eden Çetin, “Projelerin tesliminden sonra birlikte yönetilmesi gereken stok ve 2. el satışları için profesyonel yaklaşımımızla, firmaların pazarlama giderlerini azaltmalarına yardımcı olurken satışlarını da gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda, sitenin oturum sürecinde ve firmanın marka yönetiminde çok önemli rolü olan projeye uygun alıcı ve kiracı kitlesine ulaşma şansımız oluyor” dedi.

Avantajları Neler?

Çetin, kurumların ihtiyaç fazlası ya da stok mülklerini satarak elde edebilecekleri avantajları şöyle sıraladı:
Stok maliyetinin getirdiği yükten kurtulmak.
Mülk sahibinin nakde dönmesi ve böylece yeni yatırımlara olanak sağlanması.
Bilançoda oluşan yükten kurtulmak.
Satış ve pazarlama maliyetlerinin düşürülmesi.
Vergi, aidat ve teknik operasyonel giderlerin yük oluşturmasının engellenmesi.

Fırsat Projeleri