Ataköy-İkitelli Metrosu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul'un en önemli ulaşım akslarından biri olan metro ağı genişlemeye devam ediyor.

Ataköy-İkitelli Metrosu Ne Zaman Açılacak?
08.08.2017 - Salı

İstanbul'un en önemli ulaşım akslarından biri olan metro ağı genişlemeye devam ediyor. Peki merkezi bir noktada yer alan Ataköy ile İkitelli'yi birbirine bağlayacak yeni hat ne zaman açılacak? İşte Ataköy - İkitelli Metrosu açılma tarihi:

Yapım çalışmaları hızla devam eden Ataköy - İkitelli Metrosu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, açıklamalarda bulundu. Metro hattının açılış tarihini 2019' olarak açıklayan İBB Başkanı Kadir Topbaş, belediye bütçesinin yüzde 55'ini yatırımlara ayırdıklarını belirterek, "2023 sonrası ulaşacağımız hedeflerimizle İstanbul’un erişim sorununu tamamen çözeceğiz. En fazla yarım saat yürüme mesafesinde metroya ulaşabileceksiniz. Dünyada gıpta ettiğimiz şehirlerdeki raylı metroların daha fazlasını ve daha modernini İstanbul’da oluşturmuş olacağız" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'UN HER NOKTASINDA GÜVENLİ ERİŞİM OLACAK

Başkan Topbaş, "Silivri’den Gebze’ye, Sabiha Gökçen’den 3. Havalimanına kadar İstanbul’un her noktasına hızlı, güvenli ve konforlu erişim imkanını vermiş olacağız. İstanbul’u bir taraftan akıllı şehir yapmaya çalışırken, değir taraftan da ulaşım sorununu metrolarla çözmek için çalışıyoruz. Metro gibi hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım aracı yaparsanız, özel araç lüks olur. İnsanlar özellikle hafta içi metroyu tercih eder” şeklinde konuştu.

Bu arada 2019 yılında hizmete açılacak Ataköy - İkitelli metrosu istasyonları da belli oldu. Hattın istasyonları şöyle: "Ataköy, Yenibosna, Çobançeşme- Kuyumcukent, İhlas Yuva, Doğu Sanayi, Mimar Sinan, Hoca Ahmet Yesevi, Halkalı Caddesi , Mehmet Akif, Bahariye, Masko, İkitelli Sanayii"

Fırsat Projeleri