Arsa Ve Arazi Bedelleri Yeniden Hesaplanıyor!

İstanbul’da yer alan arsa ve arazilerin dört yıllık metrekare bedelleri yeniden hesaplanarak askıya çıkarılacak…

Arsa Ve Arazi Bedelleri Yeniden Hesaplanıyor!
05.07.2017 - Çarşamba

İstanbul’daki arsa ve arazilerin 4 yıllık metrekare birim fiyatları 2018 yılından itibaren yeniden hesaplanacak. Daha sonra hesaplanan bu listeler askıya çıkarılacak. Temmuz ayı içerisinde açıklanması gereken listeleri mükelleflerin dikkatle takip etmeleri gerekiyor. 


Belediyelerin en büyük gelir kaynaklarından biri olan emlak vergisi büyükşehirlerde arsa ve arazi fiyatlarından dolayı daha çok gündeme geliyor. 2018’den başlayarak 4 senelik arsa ve arazi metrekare birim değerlerinin tespiti tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da gündemde. 


Dikkatle Takip Edilmeli


İstanbul sınırlarındaki arsa ve arazi bedel tespiti sonrası mükelleflerin bir aylık askı süresini kaçırmamaları gerekiyor. Mükellefler rayiç bedellerin askıya çıkış tarihini dikkatle takip etmeliler. Duyurular belediyelerin görünür alanlarında asılarak yapılacak. 


Süreç Nasıl İlerliyor? 


Büyükşehirlerde yer alan arsa ve arazilerin metrekare birim tespiti ilçe takdir komisyonlarınca gerçekleştiriliyor. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Emlak Vergisi Kanunu’nun 2017/1 Seri No’lu iç genelgesi kapsamında yapılan tespitler her dört yılda bir gerçekleştiriliyor ve emlak vergileri ile birlikte güncelleniyor.

 

itohaber.com

Fırsat Projeleri