Ankapark 23 Nisan 2018 Tarihinde Açılacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Avrupa’nın en büyük Tema Parkı ANKAPARK’ın  23 Nisan 2018’de açılmasının planlandığını söyledi.

Ankapark 23 Nisan 2018 Tarihinde Açılacak!
03.10.2017 - Salı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Avrupa’nın en büyük Tema Parkı ANKAPARK’ın  23 Nisan 2018’de açılmasının planlandığını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapımında büyük ilerleme kaydedilen, Avrupa'nın en büyük Tema Parkı ANKAPARK'ta açılış için hedeflenen tarihin 23 Nisan 2018 olduğunu açıkladı. Ankara turizmine büyük katkı sağlaması planlanan ANKAPARK'taki çalışmaları sık sık yerinde inceleyen  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini kaydetti. 

ANKAPARK'ın açılacağı tarihi 23 Nisan 2018 olarak açıklayan Başkan Gökçek, parkta gelinen son duruma ilişkin bir de değerlendirmede bulundu. Başkan Gökçek:  "Tema park alanında Bin 217 oyuncağın yüzde 60'ının montajı tamamlanarak, kullanıma hazır hale getirildi. Pek çok oyun çadırı ve eğlence grubumuz da tamamlandı. 1 milyon 200 bin metrekare alanda, 2 milyonun üzerinde ağaç ve çalı grubu diktik. Alanın dört bir köşesinde yoğun tempoyla çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

Başkan Gökçek açıklamasına şöyle devam etti: "Parkın kimliğiyle bütünleşen ve simgesi haline gelen giriş kapısı tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. Bu kapı; Türkiye'nin 13 farklı şehrindeki Selçuklu mimarisinin en seçkin örneklerini taşıyan, tam bir Türkiye mozaiği olarak imal edildi. Tema park alanına 23 bin ağaç, 2 milyon 150 bin çalı dikildi. 110 bin metrekarelik, üzerinde çeşitli eğlence ünitelerinin (kumandalı su botları) yer aldığı havuz ile içinde 120 metre yüksekliğe su ulaştıran, su-lazer-müzik şovunun görsel bir şölenle yapılacağı fıskiye tamamlandı. 900 metre ray uzunluğu olan 10 burgulu 35 metre yüksekliğe çıkan roller coaster, dünyadaki emsalleri arasında 'en'ler arasında yer alıyor.” Dedi.

ANKAPARK'a yönelik büyük ilgi olduğunu anımsatan  Başkan Göçkek: “Parkta dış cephe tema imalatı ise yüzde 90 oranında tamamlandı. Türkiye'de ilk, dünyada da sayılı örnekler arasında gösterilecek olan labirent bahçe, toplam 3 bin 200 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Labirent bahçe yapımında, toplam 7 bin mavi arizona servisi kullanıldı. Açık alanda yer alacak 250 oyuncak, bölge bölge ayrıldı. Bu bölgelerden, içindeki 19 oyun grubunun tema ve peyzaj çalışmaları tamamlandı.Parkın içinde dolaşımı kolaylaştıracak kara trenin 5 durağında temalandırma imalatları tamamlandı." şeklinde konuştu.

4 Bin 600 Araçlık Otopark!

20 bin metrekarelik çocuk oyun alanlarının bulunduğu çadırlardaki oyuncakların temel imalatları ve montajlarının  tamamlandığına vurgu yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, testleri devam ettiğini söyledi. Öte yandan  Uçan ada, meydan ve fıskiye bölümündeki uçan ada oyuncağı, montajı ve test sürüşleriyle kullanıma hazır.Alana gelecek ziyaretçiler açısından büyük önem taşıyan otopark sorununun çözümü noktasında, girişte oluşturulan 200 bin metrekarelik ve 4 bin 600 araçlık otoparkın altyapı ve zemin iyileştirme imalatları bitirilmiş. Başkan Gökçek, ayrıca dev parkın elektrik ihtiyacının da güneş enerjisinden karşılanacağını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: "ANKAPARK, kendi elektriğini kendi üretecek. Bu da tema parka, ekonomik ve teknolojik açıdan büyük katkı sağlayacak. Aslında parkımız büyük oranda hazır. Uzmanların, açılış için en iyi tarihin bahar ayları olacağını söylemeleri üzerine, biz de açılış için bir engel olmazsa, 23 Nisan 2018 tarihini hedefledik" diye konuştu. 

Fırsat Projeleri