Altına Dayalı Kira Sertifikasında Yeni Dönem Başladı!

Yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirilen altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuruları başladı.

Altına Dayalı Kira Sertifikasında Yeni Dönem Başladı!
09.10.2017 - Pazartesi

Yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirilen altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuruları başladı.

yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılmasını, finansman araçlarının çeşitlendirilmesini ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacı ile Hazine tarafından geliştirilen altına dayalı kira sertifikasında yeni dönem bugün itibari ile başlıyor. İlk etap başvuruları 2-6 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. 2. etap ise bugün başlıyor. Başvurular 9 Ekim-13 Ekim tarihleri arasında Ziraat Bankası'na yapılacak.

Altına dayalı kira sertifikası sisteminde vatandaşlar getirecekleri altınları iki yıl vadeli yaptırarak bu süre bittiğinde altınlarını yine aynı miktarda geri alabilecekler. Aynı zamanda yıllık yüzde 2.4 oranında getiri kazanacaklar. Altına dayalı kira sertifikası sisteminde, 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takıların başvuruları kabul edilecek. Üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Bugün başlayan 2. etap başvuruları 13 Ekim'de sona erecek. 3. etap başvuruları 16-20 Ekim, 4. etap başvuruları ise 23-27 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek.

BAŞVURULAR BU İLLERDEN ALINACAK

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuruları İstanbul, Ankara, Antalya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adana, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kayseri, Kastamonu, Kırıklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat illerinde Banka tarafından belirtilen şubelerde alınacak.

Fırsat Projeleri