Alt Gelir Grubu Ve Emekliler İçin TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ, alt gelir grubu ve emeklilere yönelik birçok projeyi hayata geçiriyor. Peki alt gelir grubu ve emekliler için TOKİ başvuru şartları nelerdir?

Alt Gelir Grubu Ve Emekliler İçin TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?
16.08.2017 - Çarşamba

TOKİ, alt gelir grubu ve emeklilere yönelik birçok projeyi hayata geçiriyor. Peki alt gelir grubu ve emekliler için TOKİ başvuru şartları nelerdir?

Çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ), alt gelir grubu ve emeklilere yönelik birçok proje inşa ediyor. İnşa ettiği projelerde başvuru için bazı şartlar gerekiyor. İşte alt gelir grubu ve emekliler için TOKİ başvuru şartları...

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

- Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olmak veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak.

- Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olmak ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmak

- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 lira olması. (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 lira olarak uygulanır)

- Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapılır.

Başvuru için gerekli belgeler

- Kimlik Fotokopisi

- Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri için Emekli Sandığından alınan “hak sahipliği belgesi”

- Engelliler için Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az yüzde  40 engelli olduğuna dair)

- Emekliler için ise Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesi veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazı

Fırsat Projeleri