Ali Ağaoğlu: “Konutları Fabrikada Üretip Sahada Birleştireceğiz”

Ali Ağaoğlu, “Konutları fabrikada üretip sahada birleştireceğiz. Devrim niteliğindeki bu model sayesinde rekabet gücümüz artacak.” Dedi.

Ali Ağaoğlu: “Konutları Fabrikada Üretip Sahada Birleştireceğiz”
01.10.2018 - Pazartesi

Ali Ağaoğlu, inşaat ile endüstri 4.0’ın birleştiği bir teknoloji geliştirdiklerini açıklayarak, “Konutları fabrikada üretip sahada birleştireceğiz. Devrim niteliğindeki bu model sayesinde rekabet gücümüz artacak.” Dedi.

Geliştirdiği yeni teknolojiyle yurtdışına açılan Ağaoğlu Şirketler Grubu, konut üretiminde farklı bir model hayata geçiriliyor. Bu üretim de klasik inşaat modelinde olmayacak. Şantiyede üretim yerine fabrikada konut üretme yolunu seçtiklerini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu2 yıl önce bünyelerinde Arge merkezi kurduklarını belirterek, yeni model ile ilgili açıklama yaptı.

Düzce’de Yeni Fabrika

Ağaoğlu, “İnşaatı klasik modelden çıkardık ve endüstri 4.0 ile birleştirdik. Patentini aldığımız bu modelde konutun her noktasını fabrikada üreteceğiz. Sonra onları sahada birleştireceğiz. Hareketli mobilya dışında herşey fabrikada bitecek. Bu modelle hem fiyat hem de zaman avantajımız olacak. 3 yıllık iş 1 yılda bitecek” dedi. Önce bunu Türkiye’de yapmayı planladıklarını, Düzce’de bir fabrika alanı da satın aldıklarını belirten Ağaoğlu şöyle devam etti: “Baktık ülkemizde öncelik başka. Yurtdışında ise yoğun talep var. O zaman önce yurtdışına açılalım ve ülkemize döviz getirelim dedik. İlk adım Afrika, sonra Suudi Arabistan. Ortam iyileşince ana merkez fabrikayı Türkiye’de kuracağız. Sonra hem İstanbul hem de Anadolu illeri için üretim yapacağız. Maliyet ve zaman avantajını kullanıp erişilebilir fiyatlı evler yapacağız.” 

Yılda 40-45 Bin Konut

Ağaoğlu, modüler üretimin ilk etapta akla prefabrik binaları getirdiğini belirterek, bu modelin farklı olduğunu, betonarme bir binadan ayırt edilemeyecek kalitede konutlar yapılacağını ifade etti. Şirketlerinin ilgilendiği ülkelerde 200 milyona yakın konut açığı olduğunu dile getiren Ali Ağaoğlu, Agatech markasıyla 2-3 sene içinde yılda 40-45 bin konut üretir hale gelmeyi hedeflediklerini söyledi. Ali Ağaoğlu, inşaat sektörüyle ilgili görüşlerini de paylaşarak, “Her şey güllük gülistanlık değil. Sıkıntılı bir dönemde geçiyoruz. Sadece inşaat değil içinde bulunduğumuz koşullar tüm sektörler için zor. Ama bu ülkede hala konut açığı var, balon falan asla yok. Ama sorun şu; vatandaş konuta ulaşamıyor. Bu faiz oranlarıyla mümkün değil. Ama inanıyoruz ki bunlar aşılacak. İnşaat sektörünün önünde daha 50 yıl var. Ülkedeki yapıların yarısı kalitesiz ve depreme karşı dayanıksız. Nüfus artışı da ortada” dedi.

Fırsat Projeleri

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Haftanın Fırsat Projesi 4

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Projede Fırsat'a Özel %25 İndirim Fırsatı

Projede Fırsat'a Özel %25 İndirim Fırsatı

Yaz Fırsatı 3

AYDIN / KUŞADASI

Kuşadası'nda Projede Fırsata Özel Fiyat Avantajı...

Kuşadası'nda Projede Fırsata Özel Fiyat Avantajı...

Yaz Fırsatı 4

İZMİR / MENEMEN

İzmir'de Dev Yatırım Fırsatı

İzmir'de Dev Yatırım Fırsatı

Yaz Fırsatı 8

ANTALYA / ALANYA

Akdeniz'in İncisi Alanya'da Harika Yaz Fırsatı

Akdeniz'in İncisi Alanya'da Harika Yaz Fırsatı

Boutique Panorama Bahçeşehir

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Projede Fırsat'a Özel Kampanya

Projede Fırsat'a Özel Kampanya