3. Havalimanı 225 Bin Kişiye İş Kapısı!

En büyük yatırımlardan biri olan 3. Havalimanı aynı zamanda 225 bin kişiye iş sağlayacak…

3. Havalimanı 225 Bin Kişiye İş Kapısı!
07.09.2017 - Perşembe

Mega projeler içesinde dikkati çeken İstanbul Üçüncü Havalimanı, 225 bin kişiye iş sağlayacak bir istihdam merkezi olacak…

Türkiye'nin mega projelerinden belki de en ses getireni İstanbul Üçüncü Havalimanı projesi oldu. Sabah’ın haberine göre, İstanbul Üçüncü Havalimanı, aynı zamanda önemli bir istihdam merkezi olacak. Proje tamamlandığında 225 bin kişiye istihdam edecek.

İnşaatında çalışanların sayısı 30 bini geçen havalimanı, tamamlandığında da doğrudan ve dolaylı 225 bin kişiye istihdam yaratacak.

30 Binden Fazla Çalışan Var

Havalimanı'nın inşaatında çalışanların sayısı 30 bini aşmış durumda. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, hedefin kısa süre içinde sayının 35 bin seviyesine çıkartılması olduğunu belirterek, tamamlandığında doğrudan ve dolaylı istihdam sayısının 225 bine çıkacağını öngördüklerini söyledi.

Yüzde 61’i Tamamlandı

İstanbul Üçüncü Havalimanı’nın 29 Ekim 2018'de açılarak hizmete başlaması planlanıyor. Projenin yüzde 61'i tamamlanmış durumda. Terminal ana blok cephe ve çatı kaplama işleri sürerken, bagaj sistemi inşaatında yüzde 65'lik ilerleme sağlandı.

Yolcu köprüleri montaj işlemleri başladı, Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin kaba inşaat işleri tamamlandı ve cephe ve çatı kaplama işlerine geçildi. İkinci pist ve bağlantı taksi yollarının toprak işleri sürerken, eş zamanlı alt temel çalışmaları devam ediyor.

Fırsat Projeleri