13 Türk Firması Yarın Projelerini Görücüye Çıkarıyor

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017 yarın kapılarını açıyor. Fuara 13 Türk firması katılacak.

13 Türk Firması Yarın Projelerini Görücüye Çıkarıyor
10.09.2017 - Pazar

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017 yarın kapılarını açıyor. Fuara 13 Türk firması katılacak.

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017 11-13 Eylül tarihleri arasında Dubai'de düzenleniyor. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren 13 Türk firması fuarda projelerini dünya devleriyle yarıştıracak. Firmalar projelerini tanıtmanın yanı sıra satış imkanı da bulacak. 

Fuara 86 ülkeden 272 gayrimenkul firması katılıyor. 13 Türk firması arasında Emlak Konut GYO'nun katılımcıları başı çekerken Artaş İnşaat, Tahincioğlu, Emay İnşaat, EMS Yapı ve Garanti Koza Holding gibi firmalar da projelerini görücüye çıkarıyor. Fuar 11 Eylül Pazartesi günü Dubai'de başlıyor. 

BEŞ PROJE FİNALDE!

11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye'de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi yer alıyor. Finale kalan mimari tasarımların başında Kamu, Kültür, Turizm Projesi Kategorisi'nde yarışan ve Akfen İnşaat tarafından yapımına başlanan Bodrum Loft projesi bulunuyor. Bodrum Loft projesinde 86 odalı, 184 yataklı bir otel hayata geçirilecek. Yatırım maliyeti 33.1 milyon euro olan otelin Haziran 2019'da bitirilmesi planlanıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Zeytinburnu arazisi olarak bilinen ve Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat, Gül Yapı tarafından yapımına devam edilen Yedi Mavi projesi de Orta-Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisi'nde finalde yarışacak projeler arasında yer alıyor. 

DATİ Yatırım Holding'e ait Ataköy Marina ise Perakende Yapı Projesi Kategorisi'nin finalinde birinci olmak için mücadele edecek. Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık'ın Afyon'da hayata geçirdiği The Farm Of 38° 30° Çiftliği ise Cityscape Global 2017'nin Ticari Yapı Projesi Kategorisi'nde birinciliği hedefliyor.

Düşük-Orta Ölçekli Konut Projesi Kategorisi'nde finale kalan projeler arasında AHK tarafından Antalya'da hayata geçirilen AHK Kndu Villas projesi bulunuyor.

Kaynak: Sabah

Fırsat Projeleri