10 Yılda 300 Milyar Dolar Yatırım Yapılacak

İş dünyası ve sivil toplum kuruluşları toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım gelecek 10 yılda 300 milyar dolarlık yatırımın kapıda olduğunu belirtti.

10 Yılda 300 Milyar Dolar Yatırım Yapılacak
11.09.2017 - Pazartesi

Başbakan Binali Yıldırım, hedeflerinin doğru ekonomi politikaları ile geleceği garantilemek olduğunu belirterek, gelecek 10 yılda birçok alanda 300 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını belirtti.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Bilecik'teki 736. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nin ardından Eskişehir'de, valilik tarafından bir otelde düzenlenen iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları buluşmasına katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaşıma 100 Milyar Dolar

Gelecek on yılda sadece ulaştırma altyapılarına yapılacak yatırım tutarının 100 milyar dolar olduğunu vurgulayan Yıldırım, sağlık teknolojilerine de 100 milyar dolarlık yatırım yapılacağını kaydetti.  Yıldırım burada yaptığı konuşmada, hedeflerinin doğru ekonomi politikalarıyla, akılcı yatırımlarla geleceği ve gelecek kuşakların hayatını garanti altına almak olduğunu ifade etti.

“10 Yıl İçin Konuşuyorum”

Yıldırım, bilişim, teknoloji, bilgi, iletişim ve sanal gerçeklik alanında da 100 milyar dolarlık yatırım yapılacağına dikkati çekerek, "300 milyar dolar yatırımdan bahsediyorum. Çok uzak yıllara değil 10 yıl için konuşuyorum. Bütün bunları planlarken hazırlığını yaparken boş da durmuyoruz. Ülkemizi küresel yatırımcılar bakımından bir çekim merkezi haline getirmek için de var gücümüzle çalışıyoruz. AK Parti iktidarı olarak önceleri yabancı yatırımların, kurumların Türkiye'de iş yapmasını zorlaştıran hususları birer birer tespit ettik ve engelleri ortadan kaldırdık" dedi.

Fırsat Projeleri