Üniversiteye Yakın İlçelerin Kiraları El Yakıyor

İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de üniversitelerin yoğun olduğu ilçelerdeki kiralık konut fiyatları açıklandı. İşte detaylar…

Üniversiteye Yakın İlçelerin Kiraları El Yakıyor
04.10.2017 - Çarşamba

sahibinden.com, üniversite sınavının ardından üniversitelerin yoğun olduğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de kiralık konut fiyatlarını açıkladı.

En Yüksek Kiralar Beşiktaş’ta

Üniversitelerin yoğun olduğu bölgelerde kiralar tavan yapmış durumda. 2017 Ağustos ayı Emlak Endeksi verilerine göre Ağustos ayında, kiralık konutlarda İstanbul Beşiktaş’ta ortalama kira bedeli 2.919 TL, Kadıköy’de kiralık konutların fiyatı ortalama 2.822 TL olarak belirlendi. Kiralık konutta Üsküdar bölgesinde ortalama 2.034 TL’yi bulan kiralık konutlar, Avcılar’da ortalama 1.290 TL’den kiralanıyor. 

İşte Ankara’da Son Durum

sahibinden.com’un verileri ışığında kiralık konut fiyatları kapsamında Ankara’nın Çankaya bölgesinde Ağustos ayında kiralık konutların ortalama fiyatı 1.641 TL olarak belirlendi. Ankara’nın bir diğer gözde bölgesi olan Yenimahalle’deki ortalama kira bedeli 1.035 TL olarak belirtiliyor.

Ağustos verilerine göre, İzmir Karşıyaka’da ortalama kiralık konut fiyatı 1.633 TL, Bornova’da 1.464 TL, Buca’da ise 1.060 TL oldu. Eskişehir’de ise Odunpazarı’nda kiralık konutların ortalama fiyatı 795 TL, Tepebaşı’nda da ortalama 725 TL olarak belirtiliyor.

Fırsat Projeleri