Galatasaray Adası'na Neler Oluyor?

Riva ve Florya arazilerini elinden çıkaran Galatasaray Kulübü'nün Galatasaray Adası'nı da satacağı iddia edildi.

Galatasaray Adası'na Neler Oluyor?
03.08.2017 - Perşembe

UEFA'nın katı bir şekilde uyguladığı Finans Fair Play kapsamında mevcut borçlarını ödemek için Riva ve Florya arazilerini satan Galatasaray Kulübü'nün Galatasaray Adası'nı da gözden çıkardığı iddia edildi.

Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Galatasaray'ın adayı 125 milyon dolara elden çıkaracağı söylentileri yayılırken, geçen günlerde Kulüp Başkanı Dursun Özbek, İşletmecisi Mehmet Koçarslan'ı kaçak yapılanmadan dolayı ihbar etmişti. İhbar üzerine ada üzerindeki yapılanma yıkılarak harabeye çevrilmişti. 

SARI KIRMIZILI CAMİAYI HUZURSUZ EDEN SÖYLENTİ...

Bu gelişmeler üzerine gündeme başka bir iddia düştü. Galatasaray camiasını huzursuz eden söylentiye göre Başkan Özbek, borçların ödenmesine yönelik Galatasaray Adası'nı da satmayı planlıyor. 

GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN YALANLAMA

Adayla ilgili bu gelişmeler yaşanırken, Galatasaray Kulübü internet sitesinden konuya ilişkin açıklama yaptı.

Adanın satılacağına yönelik haberleri kesin bir dille yalanlayan kulüp, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde yer alan Galatasaray Adası'nın satılacağı yönündeki haberlerin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Galatasaray Spor Kulübü Derneği Tüzüğü'ne göre satış yetkisi yönetimde değil genel kuruldadır ve Galatasaray Adası ile ilgili bu yönde ne alınmış bir karar ne de bir girişim söz konusudur. Tamamen dedikoduya dayandırılan, kaynağı belirsiz ve mesnetsiz bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz"

Fırsat Projeleri