Akıllı Evin Özellikleri?

Konut sektöründeki gelişmeler giderek artıyor. Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı evler üretiliyor. Peki akıllı evin özellikleri neler?

Akıllı Evin Özellikleri?
11.08.2017 - Cuma

Konut sektöründeki gelişmeler giderek artıyor. Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı evler üretiliyor. Peki akıllı evin özellikleri neler?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte konut sektörü de bu gelişmelerden nasibini alıyor. Konforlu ve rahat yaşam sunan birçok konut marka temsilcisi akıllı ev projeleriyle sektörde farklılık yaratmak istiyor. 

Konfordan güvenliğe kadar birçok imkanı yatırımcısına sunan akıllı evlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Sunduğu özelliklerle hayatı kolaylaştıran, kullanım maliyetleri tasarrufu sağlayan akıllı evler aynı zamanda güvenlik açısından da garanti veriyor.

Akıllı ev özellikleri sayesinde günlük hayatta kullandığımız aydınlatma, ısıtma-soğutma, güvenlik, eğlence, bahçe sulama gibi sistemlerin kontrolü tek merkezden sağlanır ve böylece zamandan tasarruf etmiş oluruz.   

Akıllı ev özelliklerine baktığımızda karşımıza 5 sistem çıkıyor. Bunları; Ev otomasyonu, Alarm sistemi, Kamera sistemi, Ses sistemi, Isı sistemleri olarak sıralayabiliriz. 

Peki Akıllı Evlerin Özellikleri Nelerdir?

- Siz dışardayken ışığı ve klimayı kapatır, evinizi havalandırabilir.

- Akşam olduğunda perdeleri kapatabilir. 

- Evinizdeki tüm ışıklar tek bir tuşla yönetilebilir.

- Evden çıktığınızda acaba ütünün fişini prizde unuttum mu endişesini yaşamazsınız. O prizin elektiriğini dışardayken kesebilirsiniz.

- Bahçeniz kuruduysa otomatik olarak sulama başlar.

- Siz tatildeyken eve yaklaşan biri olduğunda güvenlik amaçlı arada ışıkları yakıp söndürerek ya da televizyonu açarak evde birinin olduğu izlenimi verebilir.

- Sabah belirli bir saatte kahve makinesini çalıştırıp, banyo suyu ve ev sıcaklığını ayarlayabilir.
 

FIRSAT PROJELERİ